تبلیغات
آموزش کسب و کار الکترونیک,تجارت الکترونیک,کسب وکار الکترونیک,بهینه سازی سایت,ایمیل, E-Business,e-commerce, مارکتینگ,بازاریابی الکترونیکی,لینکدین,افزایش رتبه الکسا

منطقی تر و مهم تر از همه این است که دیدگاه محصول، بهتر با حقایق ملموس عجین تر است. کافیست از خود چند سوال بپرسید. بهترین نوشیدنی انرژی زا کدام است؟ مشخصا ردبول.  بهترین قهوه کدام است؟ مسلما استارباکس. بهترین تلفن هوشمند کدام است؟ صد البته که آیفون. اگر شما میخواهید مانند ردبول و استارباکس و آیفون در بازار حرف اول را بزنید نیازمند تولید محصولات و خدمات رسانی بهتر هستید. سپس با اجاره بهترین بنگاه تبلیغاتی می توانید پیام برتری خود را به گوش همگان برسانید. داشتن باوری غیر از این چگونه ممکن است؟ بر طبق تمام شواهد موجود در این دیدگاه چگونه یک نفر می تواند باور کند که برند از محصول مهم تر است؟ بینش اصلی ، ادراک است. هیچ حقیقتی وجود ندارد. همه چیز در زندگی بر پایه «ادراک» استوار است.برند برتر

هیچ محصول برتری وجود ندارد. تنها ادراک برتر است که در ذهن مشتری شکل می گیرد. این در مورد تمام «واقعیت هایی» که ما فکر می کنیم «حقیقت هستند» صادق است. به مثال دیگری توجه کنید. علف، سبز نیست. آسمان آبی نیست. برف هم سفید نیست. هیچ رنگی در طبیعت وجود خارجی ندارد. رنگ ساخته ذهن بشر است که با فرکانس نور در علف، آسمان و برف نمود پیدا می کند.

هیچ کدام. به رغم بررسی های انجام شده کمتر از 1000 نسخه از کتاب «آوای فاخته» به فروش رفت. سپس شایعه شد که این کتاب واقعا توسط جی.کی.رولینگ نوشته شده که فوری آن را در صدر لیست پرفروش ترین کتاب ها رساند. تنها در عرض چند ماه 1.1 میلیون جلد از این کتاب فروخته شد. چه چیزی در این میان مهم ترجلوه می کند ، کتاب یا نویسنده؟ محصول یا برند؟ شما طرفدار کدام دیدگاه هستید؟ محصول برتر را ترجیح میدهید یا برند برتر؟ یا چیزی میان این دو؟ اگر به تاریخ نگاهی بیندازیم این ستون نظر شما را تغییر نمیدهد. گوی در میدان ادراکات شماست.

نقش ادراک

جای هیچ گونه شکی نیست که ردبول ادراکی از بهترین نوشیدنی انرژی زاست. در مورد استارباکس و قهوه، آیفون و تلفن هوشمند هم همین گونه است. ما چه چیزهای دیگری در مورد ادراکات می دانیم؟ تغییر آنها بسیار سخت است. هنگامی که یک شخص بر ادراک قوی خود نسبت به یک برند خاص پابرجاست تغییر باور او بسیار سخت است. گسترش یک قهوه بهتر از استارباکس در مقایسه با گسترش یک درک بهتر از استارباکس کار ساده تریست. در واقع تحقق این امر غیرممکن است. مگر اینکه استارباکس خراب کاری کند. تغییر ادراکات مشکل است. آخرین باری که نگاه خود را نسبت به مسأله ای عوض کردید چه زمانی بود؟ در هفته گذشته چند دموکرات، جمهوری خواه شدند؟ و برعکس؟

نقش زمان

مکتب محصول برتر نباید معروفیت یک برند باشد. اکثر اوقات معرفی یک برند جدید زمان بیشتری را نسبت به گسترش یک محصول عالی طلب می کند. طرفداران مکتب برند برتر به گونه ای دیگر می اندیشند. از آنجایی که دگرگونی باورها مشکل به نظر می رسد بنابراین نفوذ در ذهن مشتری قبل از انجام رقابت بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل برندهای موفق معمولا در حیطه خود حرف اول را می زنند. شعار دیدگاه برند برتر: بهترین بودن مقدم بر بهتربودن است. نقش متفاوت بودن تنها تعداد اندکی از مارک ها می توانند بهترین باشند. پس چگونه یک بازنده می تواند جلو بزند؟ دیدگاه برند برتر برای این سوال هم جوابی دارد.

متفاوت باش

شرکت اتومبیل اجاره ای اِیکار(A-Car) مطمئنا بهتر از شرکت هرتز نبود. اما مشخصا متفاوت بود. شرکت ایکار به جای اینکه (مانند هرتز، ایویس ، نشنال و تقریبا همه همکاران خود) در پایانه های هوایی دفتر داشته باشد به فعالیت در حومه شهر پرداخت. شعار دیدگاه برند برتر: متفاوت بودن مقدم بر بهتر بودن است.

نقش عنصر باور

هیچ ادعای برتربودن قابل باور نیست مگر آنکه در بازار پیش قدم باشید. در ضمن شما نیازی به بهترین بودن ندارید؛ زیرا مشتریان بر این باورند که پیشگامان بازار برندهای برتر هستند. ادعای برتربودن از جانب یک برند درجه 2 یا 3 صرفا قابل باور نیست. اگر این برند در واقع برترین بود، در یک نگاه، پس چرا پیش گام بازار نیست؟ بنابراین همه میدانند که محصول بهتر در دنیای کسب و کار گوی سبقت را می رباید. (تقریبا تمامی مشتریان طرفدار مکتب محصول برتر هستند. بسیاری پا را فراتر می گذارند و نقش برند را در انتخاب محصول مورد نظر به حساب نمی آورند. تنها چیزی که مهم است کیفیت محصولات است.) با گذشت زمان و تحکیم ادراکات در ذهن خریدار، پیشرفت یک برند ناشناخته بیش از پیش سخت تر می شود.

با نگاهی به گوشی های هوشمند لمسی متوجه می شوید رده پیشگام آیفون اپل، همچنان در آمریکا و در بازار گوشی های هوشمند یکه تازی می کند. اما سامسونگ جایگاه قدرتمند دوم را از آن خود کرده است. اما راه برای پیشرفت شرکت آمازون با جود چنین رقبایی بسیار ناهموار است. صرف نظر از خوب بودن و کیفیت این محصول. برند روبرت گالبریت در مقایسه با برند جی.کی رولینگ جی.کی اولین نویسنده ی میلیون دلاری است که با نوشتن کتاب های هری پاتر به این ثروت دست یافت. مجموعه کتابهای «هری پاتر» او به 55 زبان زنده دنیا در 200 کشور ترجمه و بیش از 450 میلیون جلد از آن به فروش رفته است. سؤال اینجاست که برای جی.کی.رولینگ زمانی که یکی از رمان های خودش (آوای فاخته) را نوشت چه اتفاقی افتاد؟ و آیا این کتاب به نام کس دیگری منتشر شد؛ روبرت گالبریت؟


منبع:sefidak.com
تاریخ : شنبه 14 شهریور 1394 | 12:07 ب.ظ | نویسنده : ساناز داودی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


خرید پروژه، مقاله و پایان نامه

پونیشا :: نیروی کار مجازی

آگهی ساز - آگهی و تبلیغات رایگان  • ام جی